Pozdrav

Svaki novoregistrovani član, predstavlja sebe tako što otvara novu temu u kojoj se predstavi, kaže koji auto vozi i odakle je. Obavezno je da u svom profilu imate napisano odakle ste(Mesto:), i koliko godina imate(Godina:)! Postavljanjem nove poruke u "OBAVEZNO ZA SVE ČLANOVE" ostvarujete mogućnost da pišete i u ostalim delovima foruma ACS-a (osim u delu za Punopravne članove).
Levi
Audi Regular
Audi Regular
Poruke: 4
Pridružen: 12 years ago
Mesto: Zemun

Pozdrav

Poruka od Levi »

Pozdrav, svim ljubiteljima, vlasnicima Audi Automobila.
Zovem se Mihajlo, zivim u Zemunu. Jos nemam svoj auto, ali moj cale vozi A4 1.9 TDI Quattro iz 1998 (b5). On sada oce da promeni auto, tj oce sebi da uzme neki novi.
E sada mene zanima vase misljenje, posto otac planira da meni uzme neki auto do 3000 evra, a ja sam misljenja da meni ostavi A4 (motor je super i malo trosi) i da za te 3000 evra, odradi generalka, tj da se remontuje da se vrati u skoro fabricko stanje. E sada mene zanima vase misljenje u vezi toga, jer vidim citajuci ovaj forum, ima dosta strucnih ljudi po pitanju odrzavanja auta.
neko stanje auta:

Preso je oko 295 000 kilometara:

motor super funkcionise:

Malo zeza servo na volanu, kada motam volan u levo, malo zaskripi, tj teze se okrece na levo (bio je oterao auto kod majstora ali i dalje se javlja)

imo je problema malo sa Klimom, ali je to ocisceno (filteri neki valjda)

E sada ne znam u kom je stanju trap i Quattro Pogon, Otac zivi na Tari, svuda ga je gazio

I ima par ogrebotina, ali to mi i nije toliko bitno

Nije imao sudara, samo ga je jedan lik ocasio u prednji levi far, tj migavac

Zanimaju me vasa misljenja u vezi toga, da li se isplati uloziti na tako star auto 3000 evra i zameniti najkriticnije i dotrajale delove?
i jel mi najbolje da auto oteram na ... prvo na dijagnostiku, i da oni odrade taj generalni servis (bar tu nema da brinem jesu li originalni delovi ili ne)?

i Zanima me jel dovoljno ovako okvirno te 3000 evra za remont auta?

I koliko bi mogao auto josh da predje posle remonta (okvirno)?

Slike trenutno nemam auta, jer ja zivim u Zemunu, a otac na Tari, ali prvom prilikom slikam i kacam slike.


Korisnikov grb
jevrem
Administrator
Administrator
Poruke: 8842
Pridružen: 13 years ago
Mesto: Smederevska Palanka

Odg: Pozdrav

Poruka od jevrem »

Dobrodosao Mihajlo na ACS!

Svoj auto mozes predstaviti ovde: http://www.audiclubserbia.com/forum/pre ... -vas-auto/
Audi A4 B8.5 2.0 TDI 177ks quattro
Korisnikov grb
Nemanja
Administrator
Administrator
Poruke: 16943
Pridružen: 13 years ago
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Odg: Pozdrav

Poruka od Nemanja »

*welcome* Mihajlo u ACS

Molim te dopuni starost u tvom profilu.

Moje misljenje je da bolje ulozis tih 3.000eur u taj auto,nego da uzmes auto o kom ne znas nista!
300.000 je nista na tom autu ako se redovno odrzavao i ako se sipalo kvalitetno full sinteticko ulje.
Dijagnostika ti nece nista puno reci,ako je sa autom sve OK.Naravno nista ne skodi da se prikljuci auto na dijagnostiku i da se vidi da li mu nesto elektronski fali.
Tamo gde si hteo da ides(ZABRANJENO JE REKALMIRANJE FIRMI KOJI NISU SPONZORI ACS) mozes otici,ali ce te odrati samo tako na veliki servis!
Originalni delovi DA,kvalitetan i jeftin servis NE!

Okvirno 3.000eur je sasvim dovoljno da sredis auto,i to bas dobro da ga sredis!I da ti i ostane jos para...ali sve zavisi u kakvom je stanju motor,trap,gume....

A koliko bi mogao jos da predjes ti niko ne moze reci sa 100% tacnosti,jer ima mnogo faktora koji uticu na predjenu KM a ticu se stanja vozila tj.motora i svega drugog.
Ali ako radis mali servis redovno na svakih 10-12 hiljada sa kvalitetnim uljem i filterima,i ako radis veliki na svakih 80-100hiljada...moze taj motro jos jako puno da predje.
1.9TDI motori su jako izdrzljivi motori i napravljeni su da traju.

Vidi pa razmisli sta ti je najbolje ciniti,a ako se odlucis da zadrzis tatin A4 sebi,ako hoces mozes postati Punopravni clan Audi kluba,i sve to sto treba da radis mozes odraditi sa velikim popustom.

Pozdrav
Audi A7 Sline
viewtopic.php?t=11886

EX:
Audi A5 B8 2008
Audi A5 B9 2017
Audi A1 8X 2011
Audi A6 C7 2012
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000
Korisnikov grb
LeSto89
Moderator
Moderator
Poruke: 4488
Pridružen: 13 years ago
Mesto: Sombor

Odg: Pozdrav

Poruka od LeSto89 »

Mihajlo  *jupi* *welcome*
Pošalji Odgovor