Famozna uljna pumpa na 2.0TDI motorima

Odgovori
Skodamaniak

Famozna uljna pumpa na 2.0TDI motorima

Post od Skodamaniak » 5 years ago

Evo ovako ljudi. Cuo sam da se ovaj problem resava stavljanjem pumpa ulja od 1.9tdi od passata b5,5, stavlja se kao bez problema, ali treba da se cepi neka cevka da bi pritisak bio kakav treba. I kad se to odradi da nema problema vise...

Jel zna neko nesto podrobnije, kako sto i kako  *chears*

Darko-in
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 6 years ago
Kontakt:

Odg: Famozna uljna pumpa na 2.0TDI motorima

Post od Darko-in » 5 years ago

Meni je otisla uljna pumpa i lako sam resio problem...Na 2.0 motorima ima 2 vrste uljne pumpe.Kod jedne vrste se izvadi osovinica (koja izgleda kao imbus kljuc) i zameni se... Kod drugog primera se ubacuje pumpa od 1.9. Tako je meni majstor objasnio. Kod mene se skroz pojela ta osovinica, i sa sve zamenom je izaslo 120e...Koliko sam upucen kod zamene cele pumpe izadje oko 150-200e...U autokomercu menjaju celu pumpu, koja kosta oko 1000e... Najbitnije od svega je da cim ti upali lampicu za pritisak ulja stanes, bukvalno odmah (makar i na auto-putu) da ne bi stradala turbina, ili ne daj Boze da zariba motor! Ukoliko ti treba broj od tog majstora mogu ti proslediti...

Skodamaniak

Post od Skodamaniak » 5 years ago

Osovinica u ovlastenom servisu kosta 7-8€. Raspitao sam se ali kako sam citao po raznim stranim forumima ni to opet nije resenje :( mali vijek trajanja je toga sklopa. Pa kad se vec sve skida kazu najbolje staviti pumpu od 1.9tdi. Ta pumpa nije skupa 50€ :). Ja bi je sad uzeo, ali ne Nam princip tog zatvaranja neke cevke... Tacnije cijeli taj postupak. Imam drugara mehanicara dobrog i jai on bismo to zamjenili da ne placam majstora 100€ :)

Korisnikov avatar
Quattro
Audi opsesion
Audi opsesion
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od Quattro » 5 years ago

kada se stavi pumpa mora i radilica od 1.9 radio sam 3 auta do sada,zato sto tu pumpu okrece lanac a na radilici od 2.0 nema lancanik
Slika

Dusan Stm
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 7 months ago
Kontakt:

Re: Famozna uljna pumpa na 2.0TDI motorima

Post od Dusan Stm » 7 months ago

Da li se neko bavio skorije ovim problemom?
Meni je A6 2.0 tdi 2007.
Nije puno presao i nemam problema .
Ali su me naplasili pa bi je odradio.
Ima li neka preporuka gde to odraditi i kolika je cena okvirno?

Korisnikov avatar
Desmo
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 6 years ago
Kontakt:

Re: Famozna uljna pumpa na 2.0TDI motorima

Post od Desmo » 3 months ago

U zemunu rade ojacavanje te osovinice, koliko sam uspeo da vidim na brzinu, razbuse rupu i naprave vecu osovinu i to resava problem.
Trajnije resenje je da se stavi pumpa od 1.9. Jeftiniji modeli VAG nemaju taj famozni balanser zbog koga strada osovinica pa se delovi mogu iskoristiti i sa njih (Golf, Seat, Oktavija).

Ovaj deo se razbusi i stavi se sestougaona osovinica veceg promera koja knap udje u otvor

Slika

Fabricka osovinica: *nono*

Slika

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Održavanje”