Quattro vs xDrive
Sve o quattro pogonu

•   44 Postova
Korisnikov avatar
Dougy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN

Pridružio se: 08 Oktobar 2011, 17:04
Godina: 38
Vozi: R8 V8, 4.2 FSI

Odg: Quattro vs xDrive

od Dougy » 10 Oktobar 2011, 19:05

Koja glupost od videa. Mislim na prvi video postavljen ovde.

To nema veze sa životom.

Korisnikov avatar
sane89
Audi Beginner
Audi Beginner

Pridružio se: 05 Novembar 2011, 20:50
Godina: 28

od sane89 » 08 Novembar 2011, 21:21

http://www.youtube.com/watch?v=u2LLMxlk ... ure=relmfu

ipak mislim da su x3 i nije toliko dobar kao sto su pokazali predhodni klipovi
Audi 80 B4 Avant 2.0 16V

shkobo
Audi Beginner
Audi Beginner

Pridružio se: 13 Februar 2012, 19:35
Godina: 26

od shkobo » 13 Februar 2012, 20:15

Pozdrav svima.Nov sam na forumu i prosto je nemoguce zaobici temu pa da razjasnimo dilemu.Quattro je najbolji pogon na sva 4 tocka sto je i dokazano a i ko se bar jednom vozio u njemu zna o cemu pricam...Ovi klipovi koji su postavljeni na prvoj strani su i vise nego glupost.Saznao sam da je BMW ovim pokusajem da zaslepi ljude platio kaznu ili ti odstetu AUDI-ju.Na koji nacin su ga snimili ne znam ali nije u redu da se ovakvim putem pokusa privuci klijentela... Ima tu mnogo videa da se postavi o BMW-u,tacnije o X-Drive-u ali otom potom...ima vremena.
PS. nemojte me pogresno shvatiti, nije da mrzim BMW ili neke druge marke ali sto se tice nekih stvari ipak nema potrebe ulaziti u raspravu,dovoljno je videti ko kako posluje pa prema nekim merodavnim informacijama i saznanjima prosudjivati.Uostalom nije dzabe Audi proglasen najboljim proizvodjacem automobila u 2012 godini(izmedju ostalih) u vise klasa i gledajuci vise kriterijuma a pogotovu po quattro pogonu koji ce jos malo postati deo standardne opreme svakog automobila koji nosi oznaku Gospodara Prstenova!:)

Korisnikov avatar
jevrem
Administrator
Administrator

Pridružio se: 17 Avgust 2010, 18:28
Godina: 41
Vozi: Audi urS4 2.2 turbo 169+kw

od jevrem » 13 Februar 2012, 22:06

Pozdrav shkobo!
Molim te ako mozes da se predstavis u temi namenjenoj za to: http://www.audiclubserbia.com/forum/oba ... e-clanove/
Takodje zamolio bi te ako mozes da popunis godiste u svom profilu, da bi ispostovali pravila foruma.
Audi urS4 2.2T 1992. 169kw+
Audi A3 1.8T 1997. 110kw

shkobo
Audi Beginner
Audi Beginner

Pridružio se: 13 Februar 2012, 19:35

od shkobo » 21 Avgust 2012, 13:37

stefan90
Audi Beginner
Audi Beginner

Pridružio se: 18 Novembar 2012, 02:27

od stefan90 » 10 Februar 2013, 08:42

Ovo sa Q5 moze da bude ESP, ja sam vozio TT-a quattra koji se tako gubio proklizavao kao da je retardiran , iskljucim esp leti:) moze uz masnu banderu da se penje, e sad ne znam jel esp nesto felerican ili je taj fazon , zato vrv i ima dugme da se ugasi.

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator

Pridružio se: 05 Avgust 2010, 15:44
Godina: 32
Vozi: Audi A6 2.0TDI 177KS 2012.

od Nemanja » 12 Novembar 2013, 01:59

Slika
Audi A6 C7(4G)
a6-2011-c7-typ-4g/audi-a6-c7-2-0tdi-177ks-2012-t7361

EX Audi A4 B8(8K) Facelift
EX Audi A6 C6(4F) Facelift
EX Audi A3 8P
EX Audi A6 C5(4B) Facelift
EX Audi A4 B5(8D) Facelift

Korisnikov avatar
Prestigebd
Audi extreme
Audi extreme

Pridružio se: 20 Oktobar 2010, 12:38
Godina: 33

od Prestigebd » 12 Novembar 2013, 16:20

Nedavno sam diskutovao na ovu temu sa BMW dilerom (posto mi je izmedju ostalih interesantan i BMW 535xd ili 550xdM ali on iskljucivo kao polovnjak jel je nov preskup). I bas smo spomenuli kao postoji puno video testona na netu gde se favorizuje ili Quattro ili X-Drive. Slozili smo se da je 99% tih testova u oba slucaja stelovano i da se radi o narucenim marketinskim trikovima.
Nema sumlje da Quattro ima mnogo duzu tradiciju, jaci brend, da ljudi imaju vise poverenja u njega, da se radi o jednom od najboljih 4x4 pogona na trzistu.... medujutim mislim da tu nema neke toliko drasticne razlike da ce Quattro na nekom putu da prodje bez problema a da ce BMW limuzina sa odlicnim zimskim gumama i X-Drive pogonom da ima ozbiljnije probleme ili da uopste ne savlada prepreku, ili obrnuto.
Po meni imaju razlicit princip rada ali u oba slucaja se radi o vrhunskim resenjima i sistemima gde vozac kako god okrenemo dobije vrhunski 4x4 pogon sa kojim nece imati problema i koji ce obavljati posao vrhunski.

Medjutim jedina stvar oko koje sam se malo zamislio i koju bi bas voleo da isprobam je sledece. Rekli su mi da su napravili koliko toliko realan test, stavili su na valjke Audi Q5 Quattro i Audi A6 Quattro naspram BMW X3 i BMW 530xd i da je BMW u obe klase znatno lakse i brze izlazio iz valjaka naspram Audija. Bas su mi rekli ako imam mogucnosti da to uradim i da se rezultat bas jasno vidi.
Ferdinand Porsche says: Porsche 911 nobody needs one,but everybody wants to have one.

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator

Pridružio se: 05 Avgust 2010, 15:44
Godina: 32
Vozi: Audi A6 2.0TDI 177KS 2012.

od Nemanja » 12 Novembar 2013, 19:48

Ne bi bilo lose isprobati, pa da se na licu mesta zna rezultat iz prve ruke.
I da se sve dokumentuje na forumu sa video zapisom.
Posle moze da prica ko sta hoce...

Ja sam se naravno nasalio malo sa slikom iznad.
I isto smatram da x drive sa dobrim zimskim gumama je isto dobar! Sve napreduje i poboljsava se, tako da nema razloga da BMW zaostaje za bilo cim.
Jer ipak je to isto jedan od jacih brendova u autoindustriji.
Audi A6 C7(4G)
a6-2011-c7-typ-4g/audi-a6-c7-2-0tdi-177ks-2012-t7361

EX Audi A4 B8(8K) Facelift
EX Audi A6 C6(4F) Facelift
EX Audi A3 8P
EX Audi A6 C5(4B) Facelift
EX Audi A4 B5(8D) Facelift

Korisnikov avatar
Prestigebd
Audi extreme
Audi extreme

Pridružio se: 20 Oktobar 2010, 12:38
Godina: 33

od Prestigebd » 12 Novembar 2013, 23:08

Moje licno misljenje je da je kod premijum trojke Audijev Quattro ipak za nijansu ispred 4-Matic-a i X-Drive-a, jel ipak za toliko godina tradicije moraju znati nesto vise... ali smatram da je razlika u praksi jako mala.
Medjutim tu je jedan Subaru koji vec dugo godina standardno koristi sisteme koje je Audi promovisao tek pre par godina i to iskljucivo uz doplatu za Quattro sa sportskim diferencijalom (izmedju ostalog - raspodela snage na levu i desnu stranu zadnje osovine zarad boljeg prijanjanja...).
Ferdinand Porsche says: Porsche 911 nobody needs one,but everybody wants to have one.

Korisnikov avatar
nole
Audi opsesion
Audi opsesion

Pridružio se: 08 Decembar 2010, 22:43
Godina: 41

od nole » 13 Novembar 2013, 01:05

A bas sam htio reci kako bi dosao jedan Subaru i oduvao sve odreda hahaha. Malo sale .... ali sve se svelo na dobru elektroniku i nema vise izmisljanja tople vode, svi su oni vise podjednaki i ostaje razlika izgleda samo u masi vozila i balansu kao i odabiru guma. Sto se tice Audija znamo da je odavno u quattro svijetu i vladao je cijelo vrijeme i ti cistom mehanikom dok je "konkurencija" to pokusavala da nadomjesti elektronikom i kada su postali opasan protivnik morao je i Audi da cacka sa elektronikom ali su vec rekao bih bili malo u zaostatku.

Miki357
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN

Pridružio se: 29 Januar 2017, 13:40
Godina: 38

Re: Quattro vs xDrive

od Miki357 » 03 April 2017, 14:01

Ni.blizu realnoj.slici .Vozio sam i bmw i.audi..Bmw ne moze da pridje pogotov quatro vs xdrive

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Sigtran
Audi fan
Audi fan

Pridružio se: 13 Oktobar 2013, 10:21
Godina: 43
Vozi: Audi Q5 2.0TDI Quattro S-tronic

od Sigtran » 03 April 2017, 22:36

I Audi i BMW imaju više verzija i generacija pogona na sva 4 točka, i ne bih ja toliko generalizovao ko je sad bolji, sigurno da ima situacija u kojima je jedan nešto bolji od drugog, ali realno oba sistema su mnooogo bolja nego 2wd, to je sigurno... Oseća se to i na mokrom, na poledici, snegu, blatu, ma na svemu osim na suvom asfaltu, a nekad i na njemu. :)

A onaj "originalni" video je naravno čista glupost i loš marketing BMW-a... garant su izvukli osigurač ABS/ESP-a. U realnosti quattro odlično odrađuje posao, pa nije džaba Audi prvi u velikoj trojci po broju prodatih vozila sa pogonom na sva 4 točka...
Poslednji put menjao Sigtran dana 03 April 2017, 22:39, izmenjena samo jedanput

Korisnikov avatar
Davor_
Audi fan
Audi fan

Pridružio se: 20 Avgust 2015, 23:24
Godina: 29

od Davor_ » 10 April 2017, 04:09

Sigtran je napisao:I Audi i BMW imaju više verzija i generacija pogona na sva 4 točka, i ne bih ja toliko generalizovao ko je sad bolji, sigurno da ima situacija u kojima je jedan nešto bolji od drugog, ali realno oba sistema su mnooogo bolja nego 2wd, to je sigurno... Oseća se to i na mokrom, na poledici, snegu, blatu, ma na svemu osim na suvom asfaltu, a nekad i na njemu. :)

A onaj "originalni" video je naravno čista glupost i loš marketing BMW-a... garant su izvukli osigurač ABS/ESP-a. U realnosti quattro odlično odrađuje posao, pa nije džaba Audi prvi u velikoj trojci po broju prodatih vozila sa pogonom na sva 4 točka...

Odličan post mrzim kada ljudi generalizuju stvari, sve zavisi od situacije a da ne spominjemo guma.

•   44 Postova
  Prethodni

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je 18 Novembar 2017, 16:36

Sponzori