auto gas
Pitanja, problemi i saveti u vezi sa uređajima na Gas

Stranica 1 od 1   •   7 Postova
casper
Audi Regular
Audi Regular

Pridružio se: 13 Novembar 2016, 21:28
Godina: 28

auto gas

od casper » 14 Novembar 2016, 00:27

pozdrav forumasima.Imam problema sa velikom potrosnjom plina na autu.U pitanju je audi je audi 80 b4,sa abt-ovim motorom, 2.0 66/90.Potrosnja po gradu ide i do preko 15l.Benzin iskreno nisam ni probao,jel mi je ova potrosnja jako cini mi se velika.Karburator je u pitanju,nije ka-glava itd.Neka mi neko kaze neki savet,i dali je ta potrosnja velika za takav tip motora.Hvala vam unapred

stavrov
Audi Beginner
Audi Beginner

Pridružio se: 15 Mart 2011, 23:00
Godina: 39

Re: auto gas

od stavrov » 26 Novembar 2016, 13:37

Nije karburator, nego je monopoint. Motor nije ABT-ov, nego mu je samo takav kod (ABT).
Potrosnja zavisi mnogo od nacina voznje. Ako ga palis na plin i vozis samo kratke relacije (termostat ne stigne da otvori), takva potrosnja nije za cudjenje.
Kakav ti je isparivac - da li je skoro menjan ili makar samo membrane?
Najbolje ga oteraj kod plinadzije da proba da presteluje isparivac.

casper
Audi Regular
Audi Regular

od casper » 29 Novembar 2016, 00:08

pozdrav.Skora sam bio kod majstora koj mi je menjao nekakvu plocu koja ide na karburatoru,bila je veca,valjda f38mm pa je stavio 32mm,pa i jeste to kratka relacija,gradska je voznja nisma nesto zustar na papucici,ne divljam.SIPAM 1000DIN plina vozim oko 70km.ujutru ga palim kad na plinu kad na gasu.A inezma vise sta da mu gledam,svecuce bih trebao da menjam,pa da vidim jos to.Hvala unapred svima koj bi mi dali jos koje kakav savet oko poga da smanjim potrosnju,sto je mnogo mnogo je

Korisnikov avatar
Mihajlo027
Audi extreme
Audi extreme

Pridružio se: 14 Avgust 2013, 18:44
Godina: 21
Vozi: Audi 90 2.3E

od Mihajlo027 » 30 Novembar 2016, 19:53

Po tome taj auto trosi 19.2l sto je mnogo za taj motor.Kod nekog majstora da ti pogleda isparivac i kao sto neko pomenu membrane kad su menjane,svecice svakako zameni,biće samo bolje.

Послато са SM-G920F

casper
Audi Regular
Audi Regular

od casper » 30 Novembar 2016, 23:59

pitacu jos mozda neko glupo pitanje ali kad nzm moram pitati.Dali i karburator moze imati veliku ulogu u potrosnj?cuo sam da sada ima neki turski isparivac,koj kao trosi manje?nzm stvarno ali samio kazem pomagajte ,tj savet mi je jako potreban? hvala vam

Korisnikov avatar
Mihajlo027
Audi extreme
Audi extreme

Pridružio se: 14 Avgust 2013, 18:44
Godina: 21
Vozi: Audi 90 2.3E

od Mihajlo027 » 01 Decembar 2016, 02:30

Ako mislis na turski isparivac Voltran imao sam ga i izmedju njega i Lovata nisam video razliku u potrosnji plina.Sve je do majstora koji ti steluje plin.

Послато са SM-G920F

stavrov
Audi Beginner
Audi Beginner

Pridružio se: 15 Mart 2011, 23:00
Godina: 39

od stavrov » 08 Decembar 2016, 21:32

Vec sam napisao da je taj motor sa monopoint ubrizgavanjem, a ne karburator. Ni monopoint ni karburator nemaju uticaj na potrosnju plina.
Svecice bi trebalo menjati na 30 000 km, a u kompletu i razvodnu kapu i palac. Gas trazi dobru varnicu. Kada menjas svecice - stavi kakve su propisane (mislim da su NGK BUR6ET). Vazdusni filtar treba menjati cesce kada motor radi na gas. Ja ga menjam na nekih 5 000 km. Kako se filtar zapusava, tako raste potrosnja plina.
Nisi mi odgovorio na pitanje o isparivacu. Koliko je km presao do sad? Vecina ljudi smatra da je radni vek membrana isparivaca 50 000 - 60 000 km. Ima slucajeva da traju i duze.
Kada je hladno ujutru auto pali na benzin, pa kada malo zagreje, tek onda predji na plin. Tako produzavas vek isparivaca.
Mogu samo da ponovim - idi kod plinadzije da ti pogleda i nasteluje plin. Pare koje nastavljas da bacas na gorivo bolje daj majstoru.

Stranica 1 od 1   •   7 Postova

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je 25 Septembar 2017, 12:47

Sponzori